Egzotyczny sojusz przeciw homopropagandzie

Komunistyczne władze mołdawskiego miasta wprowadziły „strefę specjalnego wsparcia” dla Cerkwi.

Rada miasta zakazała „wprowadzanej przez centralne władze Mołdawii agresywnej propagandy nietradycyjnych orientacji seksualnych w dowolnych jej przejawach" na terenie całej miejscowości. Parlament zdominowany przez liberałów i socjaldemokratów ma uchwalić ustawę zakazującą dyskryminacji m.in. ze względu na „orientację seksualną”.

Mający przewagę we władzach Bielc komuniści uznając „szczególną wagę i kluczową rolę mołdawskiego Kościoła prawosławnego w życiu, historii i kulturze mieszkańców miasta" wezwali także do uznania prawosławia za religię państwową. Rząd mołdawski chce zaskarżyć uchwałę rajców do sądu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.