Patriarcha Cyryl: homoseksualny styl życia jest grzechem

Rosyjska Cerkiew Prawosławna zawsze będzie uważać, że tzw. małżeństwa homoseksualne to przejaw deprawacji – zapewnił patriarcha Cyryl.

Kwestia ta znalazła się w centrum spotkania rosyjskiego hierarchy z sekretarzem generalnym Rady Europy Thorbjørnem Jaglandem.

Patriarcha oświadczył, że obowiązkiem Kościoła jest przypominanie, że homoseksualny styl życia jest grzechem. Jesteśmy zaniepokojeni, że po raz pierwszy w dziejach ludzkości prawo usiłuje usprawiedliwić ów grzech – stwierdził Cyryl. Wyraził przy tym uznanie dla milionów Francuzów, którzy protestowali przeciwko legalizacji „małżeństw jednopłciowych”, oraz zdumienie, że ich opinia nie została wzięta pod uwagę.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Barbara966
  22.05.2013 16:11
  Deprawacja to mocniejsze słowo niż nieuporządkowanie, prawda? To znamienne, że cerkiew wypowiada takie mocne i odważne jak na dzisiejsze czasy słowa. Duchu Święty, jeśli papież Franciszek to rzeczywiście był Twój wybór, daj mu proszę światło do oczyszczenia kościoła z homoseksualistów. Jeśli zaś dopuściłeś z Sobie wiadomych powodów, że wybrano kard. Bergoglio papieżem wbrew Twojej woli - Duchu Prawdy daj nam nowego papieża zgodnego z Twoją wolą , dla Swojej Boskiej chwały a dla nas na pocieszenie. Niech się tak stanie, Sprawiedliwości Odwieczna, Amen!!!
 • Barbara966
  22.05.2013 18:55
  Czego się boisz Redakcjo? Deprawacja to mocniejsze słowo niż nieuporządkowanie, prawda? To znamienne, że cerkiew wypowiada takie mocne i odważne jak na dzisiejsze czasy słowa. Duchu Święty, jeśli papież Franciszek to rzeczywiście był Twój wybór, daj mu proszę światło do oczyszczenia kościoła z homoseksualistów. Jeśli zaś dopuściłeś z Sobie wiadomych powodów, że wybrano kard. Bergoglio papieżem wbrew Twojej woli - Duchu Prawdy daj nam nowego papieża zgodnego z Twoją wolą , dla Swojej Boskiej chwały a dla nas na pocieszenie. Niech się tak stanie, Sprawiedliwości Odwieczna, Amen!!!
  Tak, to jest moja odważna modlitwa, chcę żeby papież był odważny jak Pan Jezus był, bezkompromisowy, oszołom jak mówili faryzeusze w im współczesnym języku. Chcę, żeby Bóg Który uwolnił Maryję od grzechu pierworodnego nie dozwalał już dłużej na profanowanie Go gdy homoseksualista lub cudzołożnik staje za ołtarzem odprawiać mszę świętą , a potem szybko na plebanię , szast prast najpilniejsze sprawy i po wczesnym obiadku wio do kochanka lub kochanki. Boże Ty na to pozwalasz? Oni przygotowują nasze dzieci do Bierzmowania, do Pierwszej Komunii Św., spowiadają je. Nie pozwalaj na to dłużej, homozwiązki, aborcje są owocem moralnego rozluźnienia w kosciele, Ty to widzisz Panie! Daj nam papieża, który wykorzeni to zło z kościoła, bo będą innowiercy z nas szydzić, że nie ma Boga u katolików, albo że o nas zapomniał, będą z Ciebie szydzić Panie! Zacznij działać przez wzgląd na Siebie Samego, Marana Tha !
 • JAWA25
  27.01.2017 16:46
  towariszcz cyryl dał głos "Patriarcha wskazał na celowe próby rewizji historii Rosji, wymazania najistotniejszych wydarzeń lub pokazania ich w ciemnych barwach. Duchowny sprzeciwił się opisywaniu Chrztu Rusi w negatywnym świetle, wątpliwościom, co do faktu zwycięskiej bitwy na Kulikowym Polu i zrównywaniu odpowiedzialności sowieckiej Rosji z nazistowskimi Niemcami za rozpętanie II wojny światowej." http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,11662,patriarcha-cyryl-przeciw-odbrazawianiu-historii.html
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.