Modlitewny "shockwave" za Egipt

Sytuacja w Egipcie dla chrześcijan z każdym rokiem staje się coraz trudniejsza! - ocenia Open Doors. W Światowym Indeksie Prześladowań na rok 2012, sporządzonym przez tą ponadwyznaniową organizację niosącą pomoc prześladowanym chrześcijanom, Egipt zajął 15. miejsce.

2 marca z inicjatywy Open Doors ruszyła kolejna edycja  międzynarodowej kampanii modlitewnej Shockwave.

- W tym roku Open Doors chce stanąć po stronie prześladowanych chrześcijan z Egiptu. Są mniejszością w islamskim świecie. Zdominowani, wykluczeni, stanowiący drugą kategorię obywateli kraju piramid - informują organizatorzy (zobacz też: Komentarz dr Tomasza M. Korczyńskiego, eksperta Open Doors)

Wg danych Open Doors od czasu upadku reżimu prezydenta Mubaraka w 2011 r. kraj opuściło już ponad 100 tys. chrześcijan. Współpracownicy Open Doors odwiedzający Egipt otrzymali od wiernych z Egiptu następujący apel: „Dziękujemy, że jesteście tu z nami. To potężne umocnienie dla nas. Prosimy módlcie się za nas i zachęcajcie do tego innych chrześcijan z Zachodu. Potrzebujemy Waszej modlitwy. W tym trudnym rozdziale naszej historii musimy przejść to wszystko razem. Prosimy, nie zapominajcie o nas. Nie zostawiajcie nas samych”.

Open Doors zwraca uwagę, iż„arabska wiosna" tylko pogorszyła ich sytuację. "Chrześcijanie z Egiptu potrzebują zdecydowanego głosu, dlatego Open Doors wstawia się za nimi u Boga i odważnie stoi po ich stronie. Ogólnoświatowa kampania modlitewna Shockwave ma im pokazać, że nie zostali sami, nie zostali zapomniani".

W tym samym czasie, razem z chrześcijanami z Europy i innych państw świata (m.in. z Filipin, Indonezji czy Korei Południowej) będą się także modlić młodzi chrześcijanie z Egiptu.

Jak to działa w praktyce?

"Niektórzy modlą się w nocy, inni w dzień, wiele osób w grupach, inni pojedynczo. Niektórzy dołączają post. Tak jak nie ma żadnych reguł do prowadzenia rozmowy z Panem Bogiem, tak i Open Doors nie narzuca żadnych zasad dla modlitwy! Sam decydujesz jak się będziesz wstawiać u Boga za prześladowanymi chrześcijanami z Egiptu" zachęca Open Doors.

Więcej na temat Shockwave: http://www.odshockwave.org/

Open Doors działa od 1955 r. i realizuje swoją misję w 50. krajach prześladowań chrześcijan. Organizacja wspiera duchowo i materialnie prześladowanych wyznawców Chrystusa, dostarcza Biblię, chrześcijańską literaturę, prowadzi kursy i projekty samopomocowe, dodaje otuchy więźniom, pomaga rodzinom zamordowanych męczenników. Open Doors informuje również opinię publiczną o prześladowaniach chrześcijan w XXI wieku, prowadzi wykłady, wydaje publikacje, zachęca do modlitwy za dotkniętych prześladowaniami.

Każdego roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań, w którym ukazuje 50. krajów należących do największych prześladowców wyznawców Jezusa Chrystusa.

Strona organizacji: www.opendoors.pl

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama