Rosja: Karać za promocję homoseksualizmu

Projekt ustawy o odpowiedzialności administracyjnej za propagandę homoseksualizmu na terytorium Federacji Rosyjskiej złożyli deputowani do Dumy Państwowej z obwodu Nowosybirskiego

Po wyrażeniu dezaprobaty dla propagandy gejowskiej przez patriarchat moskiewski, to kolejna tego typu kontestacja, tym razem ze strony polityków.

W projekcie nowelizacji prawa zaproponowano karę w wysokości od czterech do pięciu tysięcy rubli za propagowanie homoseksualizmu. Dla zajmujących wysokie stanowiska urzędników wysokość kary wzrośnie dziesięciokrotnie, a dla organizacji posiadających osobowość prawną aż stukrotnie.

Autorzy projektu twierdzą, że nie narusza on konstytucyjnego prawa wolności osoby. Ściganie przestępców naruszających zakaz propagandy homoseksualizmu zwłaszcza wśród młodocianych należeć będzie do organów spraw wewnętrznych, a rozpatrywanie spraw w trybie administracyjnym do sądów.

Według deputowanych z Nowosybirska propaganda homoseksualizmu w Rosji prowadzona jest z dużym rozmachem przez media i różne organizacje społeczne, które reklamują praktykowanie homoseksualizmu jako normę zachowania. Ich zdaniem jest to bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i osób w wieku dorastania, ponieważ nie są one w stanie krytycznie ocenić tego typu informacji propagandowych.

Przypomnijmy, że akty prawne skierowane przeciwko propagandzie homoseksualizmu obowiązują już w Petersburgu oraz obwodach archangielskim, riazańskim i kostromskim.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • polak
  01.04.2012 10:17
  Nawet Rosja pokazuje co jest dobre a co złe. Popieram ich posunięcie.
 • trup
  01.04.2012 15:32
  ot i co się porobiło - w kraju gdzie urodził się papież JPII , w kraju gdzie większość przyznaje , że są wierzącymi w tym właśnie kraju - w sejmie zasiadają i prawo stanowią - homoseksualiści i transwestyci . dobrze , że rosja odwieczny wróg polaków i do tego kraj do niedawna komunistyczny daje przykład polskim katolikom co to znaczy obrzydliwość w oczach Boga .
 • clubbeer
  02.04.2012 10:01
  powinniśmy unię stworzyć z taką mocną i postępową rosją a nie uczestniczyć w nowym związku socjalistycznych "republik" europejskich. Brawo dla Rosji. Z głupiej zmiany czasu zimowy/letni też zrezygnowali ciekawe kiedy miłościwy nasz dysortograf wpadnie na ten sam mądry pomysł (NIGDY).
 • MGPL
  02.04.2012 11:45
  nie da sie promować czegoś na co się nie ma wpływu. Orientacja seksualna jest niezmienna. Poza tym jakoś nikomu nie przeszkadza, że heteroseksualiści nie ukrywają swojej orientacji seksualnej, wiec dlaczego biseksualiści i homoseksualiści mieliby z tego robić tajemnicę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.