Rosja nietolerancyjna wobec mniejszości seksualnych?

Oburzenie środowisk prawosławnych wywołała krytyczna wypowiedź sekretarza generalnego Rady Europy, wskazująca na „nietolerancyjność” Rosji wobec mniejszości seksualnych w tym kraju. Thorbjørn Jagland przedstawił swoje poglądy w wywiadzie rozgłośni „Echa Moskwy”.

Sekretarz Rady Europy skrytykował władze Rosji za niedopuszczanie do „parad równości” i przestrzegł przed rozprzestrzenianiem prawa o zakazie propagandy homoseksualizmu uchwalonego przez radnych Sankt-Petersburga. Stwierdził, że w tym względzie Rosja idzie w odwrotnym kierunku niż Europa, która zaakceptowała w rezolucji Rady Europy prawa homoseksualistów, a Thornbjørn Jagland poczuwa się do bycia gwarantem tych praw.

Poglądy wyrażone na falach radia „Echa Moskwy” wywołały oburzenie środowisk prawosławnych w Rosji. Oddział Wszechrosyjskiego Zgromadzenia Rodziców w Saratowie opublikował oświadczenie, w którym wzywa sekretarza Rady Europy do dobrowolnego ustąpienia z zajmowanego stanowiska. Ta sama organizacja skierowała list do patriarchy Cyryla, w którym prosi go o zaostrzenie środków wobec homoseksualistów, wskazując na rozpowszechnioną w Rosji działalność klubów gejowskich i stron internetowych propagujących mniejszości seksualne.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.