Po raz 13. ulicami centrum Łodzi przeszła wieczorem w Wielki Piątek Ekumeniczna Droga Krzyżowa. Uczestniczyli w niej wierni i duchowni różnych Kościołów chrześcijańskich.
Wierni wyruszyli sprzed ewangelicko-augsburskiego kościoła św. Mateusza. Później procesja przeszła w centrum miasta ulicami Piotrkowską i Roosevelta do kościoła oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza.
W Drodze Krzyżowej wzięli udział wierni i duchowni różnych Kościołów chrześcijańskich: rzymskokatolickiego, ewangelicko-augsburskiego, polsko-katolickiego, starokatolickiego mariawitów, ewangelicko-reformowanego i ewangelicko-metodystycznego.
Przy kolejnych stacjach przedstawiających ostatnią drogę i mękę Chrystusa duchowni wygłaszali swoje rozważania.
Trzymetrowy drewniany krzyż, między stacjami na trasie procesji, nieśli reprezentanci różnych grup zawodowych i społecznych m.in. młodzież, policjanci, harcerze, prawnicy, dziennikarze, przedstawiciele służby zdrowia i świata kultury, osoby niepełnosprawne z wolontariuszami oraz przedstawiciele łódzkiego duchowieństwa.
Procesja Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi jest organizowana od 1994 r. przez Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Pierwsza Ekumeniczna Droga Krzyżowa odbyła się w jubileuszowym 2000 roku.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Ciąg dalszy kampanii reżimu prezydenta Daniela Ortegi przeciwko Kościołowi katolickiemu.
Podczas liturgii odczytano Przesłanie Soboru Biskupów z okazji 100-lecia autokefalii.
W Białymstoku odbył się z tej okazji koncert dzieł muzyki cerkiewnej w wykonaniu stuosobowego chóru.