13. Ekumeniczna Droga Krzyżowa

Po raz 13. ulicami centrum Łodzi przeszła wieczorem w Wielki Piątek Ekumeniczna Droga Krzyżowa. Uczestniczyli w niej wierni i duchowni różnych Kościołów chrześcijańskich.

Wierni wyruszyli sprzed ewangelicko-augsburskiego kościoła św. Mateusza. Później procesja przeszła w centrum miasta ulicami Piotrkowską i Roosevelta do kościoła oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza.

W Drodze Krzyżowej wzięli udział wierni i duchowni różnych Kościołów chrześcijańskich: rzymskokatolickiego, ewangelicko-augsburskiego, polsko-katolickiego, starokatolickiego mariawitów, ewangelicko-reformowanego i ewangelicko-metodystycznego.

Przy kolejnych stacjach przedstawiających ostatnią drogę i mękę Chrystusa duchowni wygłaszali swoje rozważania.

Trzymetrowy drewniany krzyż, między stacjami na trasie procesji, nieśli reprezentanci różnych grup zawodowych i społecznych m.in. młodzież, policjanci, harcerze, prawnicy, dziennikarze, przedstawiciele służby zdrowia i świata kultury, osoby niepełnosprawne z wolontariuszami oraz przedstawiciele łódzkiego duchowieństwa.

Procesja Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi jest organizowana od 1994 r. przez Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Pierwsza Ekumeniczna Droga Krzyżowa odbyła się w jubileuszowym 2000 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama