Ekumeniczny występ chóru Kaplicy Sykstyńskiej

Wyraźnym ekumenicznym gestem ze strony Stolic Apostolskiej nazwano londyńskie tournée chóru Kaplicy Sykstyńskiej

W niedzielę watykańscy śpiewacy koncertowali po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii. Można ich było posłuchać w katedrze westminsterskiej. Na repertuar wybrano utwory, które obrazujące cały rok liturgiczny. W składzie koncertowym chóru wystąpiło 55 śpiewaków, 20 dorosłych i 35 chłopców.

W czerwcu nastąpi ciąg dalszy ekumenicznego spotkania z muzyką sakralną anglikanów i katolików. Po raz pierwszy od 500 lat watykański chór zasilą śpiewacy anglikańskiego Opactwa Westminsterskiego, którego patronem jest śś. Piotr. W Wiecznym Mieście połączone chóry uczczą dwoma koncertami św. Piotra i Pawła. Zachętą do ich muzycznej współpracy była wizyta Benedykta XVI w Anglii i Szkocji dwa lata temu. W jej trakcie papieskim nieszporom w Opactwie Westminsterskim towarzyszyli tamtejsi muzycy. Wtedy zrodziła się też idea wymiany ekumenicznej między dwiema tradycjami liturgicznymi i kulturowymi poprzez muzykę sakralną.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.