Kościół: tożsamość, misja, jedność

Kościół jako wspólnota lokalna i powszechna oraz rozeznawanie poprawnego nauczania w kwestiach etycznych to główne zagadnienia podjęte na zakończonym w Hongkongu spotkaniu komisji ARCIC III.

Międzynarodowa Komisja Wspólna Anglikanów i Katolików szuka odpowiedzi na najważniejsze sprawy związane z dialogiem i porozumieniem obu wyznań. 

W wydanym na koniec oświadczeniu podkreślono, że główne wysiłki winny być skierowane na określenie tożsamości i misji Kościoła, by ukazać jego jedność. Ważna jest także świadomość tego wszystkiego, co w dzisiejszym świecie przesłania istotę głoszenia Ewangelii, a także nauczanie kwestii etycznych. Wszystkie te problemy rozpatrywane są z punktu widzenia każdej z obu tradycji wyznaniowych. Prace Komisji zostały ubogacone wprowadzeniem biblijnym anglikańskiego arcybiskupa Hongkongu Paula Kwonga, a także spotkaniem z kard. Johnem Tong Honem, katolickim ordynariuszem tego miasta.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.