Dzieci o problemach świata

7 lipca w Dzięgielowie, w małej miejscowości koło Cieszyna na Śląsku Cieszyńskim, rozpocznie się 63. Tydzień Ewangelizacyjny. Uczestnikami tego ogólnopolskiego wydarzenia będą zarówno dzieci, młodzież, jaki i dorośli. Hasło „Tu chodzi o miłość” będzie towarzyszyć całemu programowi Tygodnia.

Program tej imprezy został przygotowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych, poszczególne jego punkty dla dorosłych i młodzieży odbywają się równolegle do punktów programu przygotowanych dla dzieci. Rodzic lub opiekun, który będzie chciał skorzystać z wykładów lub warsztatów może odprowadzić swoje dziecko na ciekawe zajęcia społecznego cyklu dotyczącego problemów, z jakimi spotykają się dzisiaj na całym świecie nie tylko dorośli, ale także dzieci (ubóstwo, brak dostępu do wody, kwestie równouprawnienia).

Natomiast w czasie bogatej oferty seminariów przygotowanych dla dorosłych i młodzieży, dzieci w wieku 5-12 lat będą mogły wyruszyć w podróż po „Strefie dzieci”. - Chcę dotrzeć do dzieci przez wzbudzanie ich naturalnej ciekawości, proponując interesujący sposób przekazu oraz metody aktywizujące, dzięki którym nie znudzą się, a spotkanie stanie się dla nich ciekawym przeżyciem - mówi  Anna Olek, teolog i pedagog, która w Dzięgielowie poprowadzi spotkania główne dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Wieczory w czasie Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie wypełnione będą muzyką i Słowem. W tym roku zagrają: Zespół „Cześć”, Robert Kasprowicz, Gabi Gąsior i Holy Noiz, Bogusław Haręża i Grzybowski Band, Joanna Rzyczniok i Studencka Orkiestra Kameralna Silesian Art Ensemble, Zespół CME.

W piątek 13 lipca wystąpi  Teatru Exodus 3.14 z Warszawy ze spektaklem Hairetikos, czyli zdolny do wyboru, w  reżyserii Jerzego Latosa.

Tydzień Ewangelizacyjny to coroczna inicjatywa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, adresowana do wszystkich osób – niezależnie od wieku i wyznania - informują organizatorzy.

Program realizowany jest w kilku blokach: wykłady biblijne, warsztaty, seminaria, spotkania ewangelizacyjne i koncerty z przesłaniem.

- Tydzień jest miejscem, gdzie można odkrywać, kim jest i jaki jest Jezus Chrystus – Jego osobę, ponadczasowość, realność; Jego Słowo – Biblię i Jego plan dla każdego człowieka - informuje CME.

W organizację Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie zaangażowanych jest ponad 200 wolontariuszy. Wśród osób prowadzących poszczególne części programu są przedstawiciele różnych specjalności m.in.: duchowni, pedagodzy, biznesmeni, lekarze, nauczyciele, artyści.

Wśród tegorocznych mówców będą m.in: Doris Schulte z Missionswerk Neues Leben, Mariola Fenger z CME oraz ks. Marcin Pilch - pastor parafii ewangelickiej w czeskim Cieszynie.

Więcej informacji na: www.cme.org.pl

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIĘGIELÓW

Reklama

Reklama

Reklama