Dzięgielów: 61. Tydzień Ewangelizacyjny

Życie jako dar, którego nie wolno marnować – to główny temat Tygodnia Ewangelizacyjnego rozpoczynającego się w najbliższą sobotę 3 lipca w Dzięgielowie k. Cieszyna. Ekumeniczne spotkanie nieopodal polsko-czeskiej granicy, organizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła ewangelicko-augsburskiego, należy do jednych z największych w Europie.

Paweł Gumpert, koordynator kampanii ewangelizacyjnych z ramienia Centrum wyjaśnia, że podczas Tygodnia od rana do późnych godzin wieczornych tematem numer jeden będzie życie.

„Życie to dar, którego nie wolno marnować. Człowiek często biernie pozwala, by czas przeciekał mu przez palce, albo przeciwnie, zatraca się w wirze codzienności, powszednich trosk oraz egoistycznych ambicji. Gonimy wczorajszy dzień ze świadomością, że nie da się go złapać. Staramy się jak najlepiej wykonać nasze zadania, wiedząc, że zawsze można to zrobić lepiej. Kładziemy się spać, myśląc o rzeczach, które zawaliliśmy. Żyjemy tak szybko, że nie mamy czasu wsiąść do pociągu zwanego życiem” – mówi organizator.

W trakcie imprezy, która potrwa do 11 lipca, przewidziano specjalne programy dla dzieci, młodzieży, małżeństw, osób starszych oraz całych rodzin. Imprezę wypełni 9 dni wykładów, seminariów, koncertów i spotkań ewangelizacyjnych.

Specjalnym gościem tygodnia będzie Stuart McAlister, Szkot, twórca Europejskiego Okrągłego Stołu, który zrzesza różne grupy misyjne.

Wydarzenie ma charakter ekumeniczny. Choć organizuje je Kościół ewangelicko-augsburski, adresowane jest do chrześcijan różnych wyznań.

Coroczne tygodniowe spotkania ewangelizacyjne na Śląsku Cieszyńskim mają już swoją długoletnią tradycję. Początkowo odbywały się przez 8 lat na Górnym Śląsku, do roku 1958, kiedy rozpoczęto organizować je na terenie Diakonatu Ewangelickiego "Eben-Ezer" w Dzięgielowie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama