Cerkiew potępia wyrzucanie embrionów na śmietnik

Partiarcha Cyryl: Podejście do ciał nienarodzonych dzieci – barbarzyńskie.

Odnalezienie pojemników z ciałami 250 nienarodzonych dzieci na Uralu wywołało w Rosji dyskusję nad podejściem do martwych embrionów. Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I nawoływał we wtorek do modlitwy przeciwko aborcji. – Podejście do ciał nienarodzonych ludzi było barbarzyńskie. Potraktowano je jak śmieci – mówił duchowny.

Ciała dzieci pochodzą prawdopodobnie z trzech klinik w Jekaterynburgu. Ich utylizacją miały zająć się specjalistyczne firmy, które wywiozły pojemniki do lasu. Wiele wskazuje na to, że ciała należały do ofiar aborcji.

Według oficjalnych danych w Rosji zabija się rocznie ok 1,2 mln nienarodzonych dzieci. Aborcja dozwolona jest do dwunastego tygodnia ciąży, jednak w niektórych przypadkach (np. biedy) nawet do 22 tygodnia. Walka z procederem prowadzona jest bardzo mozolnie. W 2011 roku ograniczono możliwość reklamowania morderstw – minimum 10 proc. powierzchni reklamowej ma zajmować przestroga przed możliwymi skutkami ubocznymi aborcji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.