Ekumenicznie modlą się o pokój

Z inicjatywy Światowej Rady Kościołów, już po raz ósmy, 21 września będzie obchodzony Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Zbiegnie się on z organizowanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych światowym dniem pokoju.

Inicjatywa wspólnej akcji zrodziła się w 2004 r. w czasie spotkania przedstawicieli Kościołów z sekretarzem generalnym ONZ Kofi Annanem. Miała się wpisać w program trwającej wówczas „dekady walki z przemocą”.

Uczestnicy tegorocznych obchodów są zaproszeni, by w tym dniu wspólnie modlić się o pokój w wielu aspektach: społecznym, ekonomicznym, ekologicznym, politycznym czy wojskowym. Treści swoich modlitw mają być udostępnione całemu światu on-line za pośrednictwem Facebooka i Twittera. Ci, którzy nie korzystają z portali społecznościowych, mogą przesłać je e-mailem.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: overcomingviolence.org/en/decade-to-overcome-violence/about-dov/international-day-of-prayer-for-peace.html

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.