Rosja: wolność obala krzyże

W Rosji padają kolejne krzyże obalane w proteście przeciwko skazaniu punkowych „artystek” za urządzenie bluźnierczego koncertu w katedrze prawosławnej w Moskwie.

Po czterech takich przypadkach w okolicach Czelabińska i Archangielska kolejne dwa zanotowano w rejonie Pierwomajska w rosyjskim Ałtaju. Ta barbarzyńska forma demonstracji na rzecz rzekomej wolności słowa przyszła tam z Ukrainy, gdzie zainicjowała ją radykalna feministyczna grupa Femen. Agencje donoszą także o umieszczeniu ostatnio antyklerykalnych napisów z charakterystycznym logo międzynarodowej akcji „Free Pussy Riot” na murach jednej z prawosławnych świątyń w stolicy Gruzji Tbilisi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.