Będą krzyczeć ciszą

Młodzi ludzie w Wielkiej Brytanii i Irlandii zamilkną na 48 godzin w geście solidarności z prześladowanym Kościołem.

„Milczeć, żeby zrobić hałas” to nie poetycki popis oksymoronu, ale idea akcji „Blackout” nakręcanej przez młodych członków Open Doors – organizacji stawiającej sobie za zadanie pomoc chrześcijanom prześladowanym na świecie. Jej realizację zaplanowano na 2-4 listopada. Celem przedsięwzięcia jest pozyskanie tysięcy funtów dla młodych chrześcijan cierpiących za swoją wiarą.

Dwudniowa rezygnacja z Facebooka, Twittera, TV, gier, komórek, ograniczenie jedzenia czy pogaduszek będzie symbolem izolacji i cenzury doświadczanej przez wielu chrześcijan.

- Blackout jest to nasz sposób niesienie prześladowanego Kościoła do dzisiejszego pokolenia - mówi rzecznik młodzieży Open Doors, Jonny Goodchild. 

Do zachowania „Blackout” wezwane są zarówno osoby indywidualne, grupy młodzieżowe, jak i większe stowarzyszenia chrześcijańskie. Organizatorzy mają nadzieję na sukces nie mniejszy niż w ubiegłym roku, kiedy podobna inicjatywa pozwoliła zgromadzić 30.000 funtów dla dzieci będących ofiarami dyskryminacji.

- Zbyt często do dotkniętych szykanami członków Kościoła podchodzi się na zasadzie co z oczu to z serca. Przeznaczmy swój czas na tę ważną inicjatywę  – zachęca Krish Kandiah, dyrektor wykonawczy Evangelical Alliance i entuzjasta „Blackout” - Oczekuję więcej wyrozumiałości wobec naszych braci i sióstr dręczonych z powodu Ewangelii w różnych zakątkach świata - dodaje.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.