W obronie uczuć religijnych

Ponad 80 proc. społeczeństwa popiera zaostrzenie sankcji prawnych za obrażanie uczuć religijnych i bezczeszczenie obiektów i przedmiotów kultu religijnego.

Projekt prawa przewidującego kary więzienia za obrazę uczuć religijnych oraz bezczeszczenie przedmiotów i miejsc kultu wpłynął wczoraj do rosyjskiej Dumy Państwowej. Jak podają niedawne badania socjologiczne zaostrzenie prawa w tej sferze popiera ponad 80 proc. Rosjan.

Projekt prawa przewiduje kary grzywny do 300 tysięcy rubli lub 200 godzin robót publicznych do trzech lat pozbawienia wolności. Nowe prawo wymierzone będzie przeciwko osobom obrażającym przekonania i uczucia religijne oraz bezczeszczącym obiekty lub przedmioty związane z kultem religijnym. Za bezczeszczenie i niszczenie obiektów kultu religijnego kara może być zwiększona do grzywny 500 tysięcy rubli, 500 godzin robót publicznych i pięciu lat więzienia. W projekcie prawa umieszczono również pojęcie przestępstw ściganych w trybie administracyjnym takich, jak publiczne zbezczeszczenie, niszczenie literatury, znaków, emblematów religijnych, za które groziłaby kara grzywny od 30 do 50 tysięcy rubli.

Jak podają wyniki ostatnich badań socjologicznych przeprowadzonych przez Wszechrosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej, ponad 80 proc. respondentów popiera zaostrzenie sankcji prawnych za obrażanie uczuć religijnych i bezczeszczenie obiektów i przedmiotów kultu religijnego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.