Oczekiwania chrześcijan

Przedstawiciele europejskich Kościołów spotkali się w Nikozji z władzami Cypru, które w tym półroczu przewodzą Unii Europejskiej.

Kościół katolicki reprezentował ks. Piotr Mazurkiewicz, sekretarz generalny COMECE. Poruszono szereg kwestii. Korzystając z obecności na Cyprze, upomniano się o prawa chrześcijan na całej wyspie, również na terytoriach okupowanych przez Turcję. Zaapelowano też do Unii o skuteczne monitorowanie wolności religijnej poza jej granicami. Podkreślono, że Bruksela nie może posługiwać się w tym względzie podwójnymi standardami: jednymi dla siebie, innymi dla pozostałych części świata.

Nawiązując do kryzysu gospodarczego przypomniano, że jego kosztami nie mogą być obarczeni wyłącznie najbiedniejsi i klasa średnia. Ponowiono też sprzeciw wobec finansowania przez UE badań nad komórkami macierzystymi pochodzącymi z ludzkich embrionów. Przedstawiciele europejskich Kościołów poprosili również cypryjskie władze, aby doprowadziły za swej prezydencji do otwartej dyskusji na temat uchodźców szukających schronienia na Starym Kontynencie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EU, EUROPA, KOSCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL