Liderzy religijni pertraktują z rządem

Tanzańscy zwierzchnicy religijni zaapelowali do władz, by nie ograniczały one wolności wyznaniowej po niedawnych incydentach.

W ubiegłym miesiącu tłum muzułmanów zburzył w stołecznym Dar es Salaam trzy chrześcijańskie kościoły, po tym, jak 14-letni chłopiec został oskarżony o profanację Koranu. W reakcji na te wydarzenia rząd zapowiedział zaostrzenie polityki wyznaniowej.

30 października prezydent Jakaya Kikwete spotkał się z przedstawicielami głównych wspólnot religijnych w tym kraju. Potępili oni zgodnie zarówno zbezczeszczenie Koranu, jak i atak na kościoły. Stwierdzili też, że należy ograniczyć działania tych, którzy wykorzystują religię, by siać w kraju zamęt. Duchowni, w tym przedstawiciel katolickiego episkopatu, przestrzegli jednak przed ograniczaniem wolności religijnej.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.