Pastor z Iranu bliski śmierci

Kolejna ofiara prześladowań religijnych w Iranie – pastor Benham Irani został aresztowany i pobity. Cierpi na wrzody żołądka i problemy z okrężnicą. Jego stan jest krytyczny.

Do aresztowania doszło w 2011. Zarzut oficjalny: działanie na szkodę bezpieczeństwa narodowego. Jednak prawdziwym powodem uwięzienia było głoszenie Ewangelii. Wyrok: 6 lat pozbawienia wolności.

41-letni pastor, ojciec dwójki dzieci może jednak nie dożyć końca kary. - Poważnie krwawi od wrzodów żołądka i powikłań okrężnicy, ledwo chodzi i ma problemy ze wzrokiem. Brutalne pobicie, którego sprawcami były władze więzienne i inni więźniowie spowodowało straszliwe obrażenia. Pastor pilnie potrzebuje pomocy medycznej - głosi oświadczenie organizacji Christian Solidarity Worldwide.

Apeluje ona o udziałw  internetowej akcji na rzecz uwolnienia Iraniego. Informacje na ten temat może znaleźć na stronie: csw.org.uk.

«« | « | 1 | » | »»
 • kochana
  19.11.2012 13:09
  Wyznawcy islamu np.w Europie chcą budować meczety bez ograniczenia i narzucać swoje
  prawa i ustawy.Jednak w krajach gdzie przeważa
  islam,wyznawcy Jezusa nie mają żadnych praw.
  Przypomina mi się logika Kalego.
  "Jak Kali zabrać krowę to jest dobry uczynek,
  a jak ktoś Kalemu zabrać krowę to jest zły
  uczynek.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.