Egipt: Porwano czterech koptyjskich chrześcijan

Czterech koptyjskich chrześcijan zostało porwanych w Egipcie. Uprowadzono ich w drodze do starożytnego sanktuarium maryjnego w miejscowości Jabal al-Tair, w prowincji Minya.

Rodziny poinformowały, że porywacze zażądali za ich uwolnienie 600 tys. egipskich lirów, czyli prawie 70 tys. euro. Władze kościelne alarmują, że porwania chrześcijan stają się dla islamskich fundamentalistów coraz bardziej dochodowym procederem.

Z czterema porwanymi mężczyznami, mającymi od 20 do 35 lat, szedł też pięcioletni syn jednego z nich. Porywacze zostawili go przy drodze, by nie przyciągnął płaczem niczyjej uwagi. Sanktuarium maryjne w Jabal al-Tair powstało w 328 r. z woli cesarzowej Heleny i należy do ulubionych miejsc pielgrzymkowych egipskich Koptów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.