Rzym czeka na Taizé

Benedykt XVI podziękował mieszkańcom Rzymu za gotowość i chęć pomocy w przyjęciu pielgrzymów podczas Europejskiego Spotkania Młodych, które na przełomie roku odbędzie się w Wiecznym Mieście.

Spotkanie odbędzie się od 28 grudnia do 2 stycznia. W całej metropolii trwają już intensywne przygotowania. W prace zaangażowani są nie tylko lokalni i zagraniczni wolontariusze, ale także parafie, wspólnoty zakonne i mieszkańcy Wiecznego Miasta. Grupy te gromadzą się w kościołach, gdzie oprócz omówienia spraw organizacyjnych, towarzyszy im modlitwa w duchu Taizé.

Pierwsze Europejskie Spotkanie Młodych odbyło się w Paryżu w 1978 r. Rzym będzie jego gospodarzem już po raz czwarty, po spotkaniach w latach 1980, 1982 i 1987.

O tym, co w pierwszym dniu przyjazdu będzie czekać uczestników Spotkania Młodych, mówi brat Marek ze wspólnoty Taizé:

„Młodzi przyjadą do Rzymu 28 grudnia. Po długiej podróży zostaną najpierw powitani w centrum miasta w grupach językowych i otrzymają szczegółowe programy. Następne udadzą się pod wskazany adres do parafii, która ich ugości. Będą musieli tam dojechać samodzielnie.

W tej chwili około 200 parafii rzymskich wyraziło gotowość przyjęcia do siebie młodych ludzi. Z jednej z nich otrzymamy skierowanie do konkretnej rodziny lub wspólnoty zakonnej, która będzie nas gościć na noc. 28 grudnia wieczorem ci, którzy zdążą, wrócą do centrum na pierwszą wspólną modlitwę”.
 

«« | « | 1 | » | »»