Chrześcijanie jednomyślnie w obronie życia i rodziny

Kościoły katolicki i protestancki w Ekwadorze oczekują, że kandydaci na urząd prezydenta przedstawią propozycje dotyczące prawa do życia i ochrony rodziny jako podstawowej komórki społecznej

Metropolita Guayaquil abp Antonio Arregui podkreślił, że biskupi katoliccy opublikują w styczniu specjalny manifest z konkretnymi pytaniami w tych kwestiach do wszystkich kandydatów startujących w wyborach. W czasie kampanii będą oni mogli w ten sposób określić swoje stanowisko w najważniejszych dla wierzących sprawach.

Z kolei pastor Zborów Bożych Francisco Loor podkreślił, że jako Kościół chrześcijański będą pytać kandydatów o ich stanowisko wobec możliwości zmiany konstytucji, by zagwarantować prawa chroniące rodziny i dzieci. ”Jesteśmy bardzo zaniepokojeni legalizacją związków między osobami tej samej płci, legalizacją aborcji i dostępu do narkotyków” – powiedział protestancki duchowny.

Chrześcijanie będą także domagać się wspólnie poszanowania wolności słowa i wyznawanej religii, które są gwarantowane przez konstytucję Ekwadoru.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.