Agencja Fides o zabitych duszpasterzach

12 osób zaangażowanych duszpastersko zginęło w kończącym się roku. Tak wynika z danych zebranych przez agencję Fides związaną z Kongregacją ds. Ewangelizacji Narodów.

Publikuje ona co roku raport na ten temat. Prawie wszyscy z zabitych to księża. Oprócz 10 kapłanów życie straciła jedna zakonnica i jedna osoba świecka. Najbardziej niebezpiecznym terenem dla duszpasterzy okazała się Ameryka, gdzie zginęło sześciu duchownych. Kolejnych trzech oraz siostrę zakonną zabito w Afryce. Natomiast pozostała dwójka – ksiądz i świecka kobieta – straciła życie w Azji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.