Iran chciałby gościć Papieża, ale...

Niestety nie wszyscy chrześcijanie mogą w Iranie liczyć na tolerancję i łaskawe traktowanie.

Opozycyjny portal Iranpressnews poinformował o aresztowaniu 50-osobowej grupy chrześcijańskich konwertytów z islamu, należących do tajnej wspólnoty w Teheranie. Zatrzymania dokonała tajna policja w czasie bożonarodzeniowego nabożeństwa. Wraz z neofitami aresztowano 60-letniego duchownego pochodzenia ormiańskiego, Verveera Ovanesiana. Podobnej akcji irańska służba bezpieczeństwa dokonała również przed rokiem.

Wyznawcy Chrystusa w Iranie są to głównie Ormianie i Asyryjczycy oraz katolicy różnych obrządków. Ich 150-tysięczna mniejszość skupia się wokół trzech miast: Teheranu, Isfahanu i Szirazu. W ostatnich latach notuje się jednak wzrost liczby nawróceń muzułmanów, zwłaszcza młodych, m.in. na chrześcijaństwo. Przypadki takie są ostro tępione przez islamskie władze, co zmusza konwertytów do tworzenia tajnych „kościołów domowych”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.