Ekumenicznie o rodzinie

Konferencja Kościołów Europejskich ogłosiła dokument „Europa i polityka rodzinna”.

Opracowany przez protestantów, anglikanów i prawosławnych dokument  jest oparty na nauczaniu Biblii. Dotyczy sytuacji rodzin, dzieci i osób starszych.

„Rodzina jest kluczowym filarem dobrobytu i stabilności społeczeństwa. Nie ma lepszego sposobu zapewnienia opieki, edukacji i socjalizacji, jak ten, który dają rodziny. Stąd dla państwa wsparcie rodziny winno być priorytetem” – czytamy w dokumencie. Autorzy podkreślają szczególną odpowiedzialność państwa za bezpieczeństwo materialne rodzin, integrację społeczną i solidarność międzypokoleniową. Zwracają też uwagę na status dziecka jako wartości najwyższej i na konieczność troski o osoby starsze.

Prace nad dokumentem rozpoczęły się w 2008 r. Rada Europy i Komisja Europejska zaprosiły wtedy Konferencję Kościołów Europejskich do udziału w dyskusji nad przyszłością rodziny.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.