Jesteśmy elitą? Mamy lepsze poznanie Ewangelii?

W katedrze warszawsko-praskiej odbyło się wczoraj centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Mszy św. przewodniczył abp Henryk Hoser.

Warszawa   Bartłomiej Zborowski/PAP Warszawa
Prawosławny biskup siemiatycki Jerzy w drodze na nabożeństwo, które odbyło się wczoraj w katedrze pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła na Pradze
Słowo w czasie Eucharystii wygłosił wiceprzewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej, bp Jerzy Samiec. Zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego przestrzegał przed zamykaniem się w sztywnych schematach, przez co nie zauważamy w drugim człowieku brata czy siostry w Chrystusie. „Jeżeli należymy do większości, to często z lekceważeniem myślimy o mniejszości. Mówiąc z punktu widzenia mniejszości także musimy się przyznać do tego, że czasami brak nam pokory – mówił bp Samiec. – Z pychą patrzymy na tych, których więcej, i zaczynamy mówić, że jesteśmy elitą, że mamy lepsze poznanie Ewangelii, a oni mają tylko siłę większości”.

Na zakończenie Mszy abp Hoser zachęcił wszystkich do nieustannej modlitwy o jedność chrześcijan. Jak podkreślił, Bóg łączy, a zło dzieli.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama