Anglikanie przeciwko "małżeństwom" homoseksualnym

"Projekt prawa rozszerzający pojęcie małżeństwa na pary tej samej płci wzbudza niepokój o nieprzewidywalne następstwa tego kroku dla społeczeństwa i dobra wspólnego" - czytamy w oświadczeniu Kościoła anglikańskiego w Wielkiej Brytanii.

Krytykuje on planowaną legalizację "małżeństw" homoseksualnych, jako "niepotrzebne upolitycznienie podstawowej instytucji społecznej". Ponadto zwraca uwagę, że projekt ustawy został opracowany w wielkim pośpiechu, zawiera niejasne sformułowania i przez to jest nie do przyjęcia. Ma ona być po raz drugi czytana 5 lutego w Izbie Gmin.

Kościół Anglii uznaje coraz większą otwartość i zrozumienie społeczeństwa dla związków osób tej samej płci. Wewnątrz Kościoła istnieje jednak wiele stanowisk na temat związków homoseksualnych. Należy do nich także pogląd o konieczności uznania wieloletnich związków za cywilne związki partnerskie.

Kościół Anglii uważa prawne uznanie związków partnerskich par tej samej płci za wystarczające do przeciwdziałania nierównemu ich traktowaniu, a za niemądre uważa wymuszanie całkowicie jednakowego traktowania różnych form związków międzyludzkich. "Małżeństwo bazuje na miłości między mężczyzną i kobietą, którzy są otwarci na posiadanie dzieci" - głosi oświadczenie.

Ponadto w dokumencie Kościół Anglii daje wyraz swej trosce o to, że projekt nowej ustawy nie proponuje żadnej dostatecznej ochrony chrześcijanom, dla których małżeństwo jest wyłącznie związkiem mężczyzny i kobiety. Powstają poważne wątpliwości, czy Kościoły i ich członkowie są odpowiednio chronieni przez prawo przed zarzutem dyskryminacji.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.