"Bezduszny" kard. Turkson

Purpurat naraził się środowiskom LGBT, gdyż za źródło skandali seksualnych w Kościele uważa homoseksualnych księży i upadek tradycyjnego modelu rodziny w Europie i Ameryce.

Kard. Peter Turkson mówiąc o źródle skandali seksualnych jakie wydarzyły się europejskim i amerykańskim Kościele katolickim, argumentował, że podobne skandale nigdy nie wydarzyłyby się w Afryce, gdyż tamtejsza kultura jest wrogo nastawiona do homoseksualizmu. "Tradycyjny, afrykański system wartości ochraniał tamtejsza ludność przed takimi tendencjami (...) W większości społeczności homoseksualizm, a nawet jakiekolwiek bliskie kontakty pomiędzy osobami tej samej płci, są bardzo źle postrzegane. To kulturowe tabu chroni nasze społeczeństwo od wielu lat" - powiedział dla CNN.

Oczywiście od razu na tą wypowiedź kardynała z Ghany zareagowały lewicujące media i środowiska LGBT. 

– Komentarz Turksona obnaża, jak bezdusznie można lekceważyć prawa człowieka – oświadczyła aktywistka LGBT, Ruth Hunt w rozmowie z The Times".

Z kolei John Nolson zasugerował, że jest w stanie wskazać "bardzo dużą ilość" skandali seksualnych z udziałem afrykańskich księży. Oczywiście, nie wskazał żadnego konkretnego przypadku.

Środowiska liberalne obyczajowo są wypowiedzią kard. Turksona oburzone. Aż strach pomyśleć w jaki sposób ta wypowiedź odbije się na bukmacherskich notowaniach hierarchy przed konklawe. Całe szczęście, że to nie bukmacherzy wybierają Papieża.

Przeczytaj komentarz:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama