Harry Potter nawrócony na prawosławie

Prawosławny duchowny z Bugulmy w rosyjskiej republice Tatarstanu napisał sztukę teatralną o Harrym Potterze, w której bohater odkrywa, że najlepszą metodą na pokonanie demonicznego Voldemorta jest chrześcijaństwo.

W finałowej potyczce z ciemnymi mocami słynnemu młodemu czarnoksiężnikowi pomaga św. Cyprian.

Autorem sztuki jest ojciec Manuił, zagorzały miłośnik teatru. W jego sztuce Potter uczy się od Dumbledore’a, o Tym, który stworzył wszystko i jako jedyny może powstrzymać Voldemorta. Po teleportacji do prawosławnej świątyni bohater dowiaduje się, że jego rodzice, zanim zmarli, zostali ochrzczeni w Kościele prawosławnym. Potem chłopiec udaj się do Jerozolimy, by zobaczyć zesłanie Świętego Ognia. Pod drodze poznaje prawosławne rodzeństwo – Anastazego i Agniję. Do ostatecznej konfrontacji z Voledmortem dochodzi na terenie Ziemi Świętej.

O. Manuił już przymierza się do premiery na deskach teatru w Bugulmie, gdzie pracuje od niedawna, zajmując się diecezjalnym duszpasterstwem młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HARRY POTTER

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.