Działalność kalkutek nielegalna?

Władze Miami w USA udzielą zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości założonemu przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty zezwolenia na dalsze karmienie ubogich, co zostało ostatnio ogłoszone w Miami jako działalność nielegalna, wymagająca urzędowej zgody.

W odpowiedzi na ogłoszony przez władze Miami zakaz adwokat zakonnic zwrócił się do władz o wydanie zezwolenia na kontynuowanie przez misjonarki działań humanitarnych.

Kilku wysokich rangą urzędników miejskich złożyło już zapewnienia, że misjonarki będą mogły prowadzić bez przeszkód działalność charytatywną.

Zakonnice otrzymały początkowo od władz miejskich pisemne ostrzeżenie, że jeśli będą kontynuowały swój "biznes" polegający na karmieniu bezdomnych, mogą zostać ukarane mandatem w wysokości 100 dolarów dziennie - przypomina w piątek okoliczności sprawy hiszpańskojęzyczny dziennik ukazujący się w Miami "El Nuevo Herald".

Klasztor Sióstr Misjonarek Miłości w Miami wydaje codziennie posiłki 300 osobom bezdomnym i pogrążonym w skrajnym ubóstwie.

Działalność sióstr przeszkadzała mieszkańcom dzielnicy uniwersyteckiej, w której znajduje się klasztor. Skarżyli się na kolejki bezdomnych czekających na wydanie posiłku w stołówce prowadzonej przez misjonarki.

Zgromadzenie założone przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty prowadzi w ponad 130 krajach 710 stołówek i punktów pomocy żywnościowej dla bezdomnych i ubogich.

«« | « | 1 | » | »»