Cypr: Święty Synod o kryzysie

„Kryzys, który nawiedził Cypr, ma wymiar nie tylko ekonomiczny, ale również etyczny i duchowy” – stwierdzili biskupi prawosławnego Kościoła Cypru zgromadzeni na Świętym Synodzie.

Według nich obecna sytuacja gospodarcza w kraju jest skutkiem próby zastąpienia Boga tym, co doczesne. Biskupi potępili niemoralne działania polityków i bankierów, którzy, realizując prywatne interesy, zaniedbują dobro wspólne, jakim jest Cypr.

„Zaraz po Bogu najważniejsze jest dla nas nasze państwo” – czytamy w oficjalnym dokumencie z obrad synodu. Biskupi domagają się m.in. wprowadzenia bezpłatnej opieki zdrowotnej i pomocy dla najuboższych. Jednocześnie wzywają do ożywienia religijnego i modlitwy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.