Moskwa: OMON bije prawosławnych

Modlili się w intencji budowy cerkwi

Grupę wiernych modlących się w Moskwie przy ul. Mołodiożnej Okręgu Gagarińskiego o budowę cerkwi rozpędziły oddziały specjalne OMON. Doszło do tego w przeddzień obchodzonego wczoraj przez rosyjskich prawosławnych Zwiastowania Pańskiego.

Akcja modlitewna, której patronowała prawosławna organizacja „Obrońmy Program 200”, promująca program budowy dwustu cerkwi w Moskwie, nie była zdaniem władz zgłoszona odpowiednim organom. Dlatego wobec modlących się na placu przewidzianym przez wiernych pod budowę cerkwi zastosowano w ostrej formie tzw. środki prewencyjne.

Użyto siły fizycznej, a kozacy i prawosławni sportowcy pełniący rolę służby porządkowej, ochraniającej modlące się osoby, zostali pobici. Proboszcza przed zatrzymaniem przez policję obronili wierni, którzy otoczyli go kręgiem i zapobiegli aresztowaniu.

Oprócz oddziałów OMON-u modlących zaatakowała grupa nieznanych osób, wykrzykujących obelżywe hasła pod adresem wiernych. Nikt z tej grupy nie został zatrzymany przez policję. Po podobnej akcji modlitewnej, która odbyła się 30 marca, policja zatrzymała wielu wiernych, w tym proboszcza.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama