Kościół anglikański jednoznacznie w obronie małżeństwa

Kościół anglikański w Wielkiej Brytanii jednoznacznie wypowiedział się w obronie małżeństwa. Doktrynalny urząd tego Kościoła, Komisja Wiara i Prawo, na polecenie nowego Prymasa Wspólnoty Anglikańskiej abp Justina Welby’ego opracowała dokument „Mężczyzna i kobieta w małżeństwie”.

Dokument potwierdza, że naturalne małżeństwo należy do najbardziej fundamentalnych elementów ludzkości. Stanowi też podstawowe miejsce wychowania dzieci. Do istoty małżeństwa należy też płciowe zróżnicowanie małżonków i ich komplementarność. Od chwili stworzenia jest ono obdarzone błogosławieństwem Boga.

Jego autorzy sprzeciwiają się natomiast błogosławieniu związków jednopłciowych, choć zaleca pastorom, by otaczali duszpasterską troską również homoseksualistów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • AKFJ
    11.04.2013 20:46
    To bardzo dobra wiadomość. Justin Welby zaraz jakoś po swoim wyborze na anglikańskiego prymasa stwierdził, że popiera biskupstwo kobiet, a temat sytuacji homoseksualistów w Kościele anglikańskim musi jeszcze przemyśleć. Wydawało mi się, że sprawa jest przegrana, w końcu wielu twierdziło, że Welby jest bardziej liberalny niż były prymas Rowan Williams. A tu proszę... Jest się z czego cieszyć :)
Komentowanie dostępne jest tylko dla .