Palestyna: szybko ubywa chrześcijan

W zastraszającą szybkim tempie ubywa chrześcijan w Ziemi Świętej. Przez zaledwie 13 lat liczba chrześcijan w społeczeństwie palestyńskim zmniejszyła się o połowę.

W roku 2000 stanowili 2 % populacji, a obecnie zaledwie 1 procent – wynika z badań przeprowadzonych przez palestyńskiego uczonego prof. Hanny Issy. Przyczyną tej negatywnej tendencji jest nie tylko migracja, ale również względy demograficzne. Chrześcijańskie rodziny mają o wiele mniej dzieci niż muzułmanie.

Chrześcijanie w Ziemi Świętej to przede wszystkim Palestyńczycy i Jordańczycy. Coraz większą rolę zaczynają już jednak odgrywać nowe wspólnoty chrześcijańskie języka hebrajskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.