Gaza: podpalono katolicką szkołę

Parafia Świętej Rodziny, do której należy szkoła, chce wyjaśnić sprawę pożaru polubownie. Obawia się kolejnych napięć.

Pod katolicką szkołę w Strefie Gazy podłożono ogień – podał palestyński dziennik Al Quds. Jak wynika z relacji, pożar nie wyrządził większych szkód. Policja aresztowała dwóch młodocianych podpalaczy. Kilka tygodni temu w szkole z wielkimi trudami dokończono remont i rozbudowę budynku. Uczęszcza do niej niemal tysiąc uczniów, z czego 88 procent stanowią muzułmanie.

Parafia Świętej Rodziny, do której należy szkoła, chce wyjaśnić sprawę pożaru polubownie. Obawia się kolejnych napięć. Przypomnijmy, że kilka dni temu Hamas wymógł na palestyńskich władzach zniesienie koedukacji we wszystkich, również chrześcijańskich i ONZ-owskich szkołach w Strefie Gazy. Kościół się na to nie godzi i zapowiada, że zamknie szkoły, jeśli zostaną one podporządkowane prawu szariatu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.