Wietnam: "Nielegalny" list biskupów

Wietnamskie władze usiłują zastraszyć duchowieństwo i wiernych, aby nie propagowały listu biskupów o potrzebie reformy konstytucji.

Episkopat, przypomnijmy, domaga się usunięcia zapisu o wiodącej roli partii komunistycznej. W diecezji Xuân Lôc władze rozesłały listy do proboszczów, w których dokładnie opisują prowadzoną przez nich propagację przesłania biskupów.

W ten sposób wietnamscy komuniści dają do zrozumienia, że nadal kontrolują sytuację i są doskonale poinformowani o poczynaniach Kościoła. Urzędnicy żądają od księży i rad parafialnych wycofania się z nielegalnej, jak to określają, działalności i straszą karami. Domagają się też, by zostały im dostarczone wszystkie kopie listu biskupów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.