Grozili, że pogrzebią żywcem

Aresztowania, deportacje, konfiskaty mienia oraz wielogodzinne przesłuchania i groźby pogrzebania żywcem. To przejawy prześladowań chrześcijan w Republice Sudanu, które nasiliły się w ostatnich tygodniach. Niektórzy wyznawcy Chrystusa mieli jedynie 24 godziny na opuszczenie kraju.

Takie kolejne niepokojące doniesienia napływają z tego afrykańskiego państwa po tym, jak trzy tygodnie temu deportowano ks. Santino Morokomomo Maurino, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Sudanu. Kilka dni później zapowiedziano zaprzestanie wydawania pozwoleń na budowę nowych kościołów.

Prześladowania chrześcijan na tym obszarze nasiliły się w lipcu 2011 r. po secesji Sudanu Południowego i wprowadzeniu oficjalnej polityki islamizacji i arabizacji państwa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.