Sąd nakazał zwolnienie Meriam Ibrahim

Sudański sąd apelacyjny uchylił wyrok sądu niższej instancji, skazujący młodą kobietę na śmierć za przejście z islamu na chrześcijaństwo i nakazał zwolnienie jej z więzienia - poinformowała w poniedziałek państwowa agencja prasowa SUNA.

Sprawa 27-letniej Meriam Jahii Ibrahim, która jest żoną amerykańskiego chrześcijanina, wywołała międzynarodowe oburzenie. Kobieta urodziła córkę, przebywając w więzieniu. Na śmierć przez powieszenie została skazana 15 maja. Była wówczas w ósmym miesiącu ciąży.

Sędzia oświadczył, że przed ogłoszeniem tamtego wyroku 27-latka otrzymała trzy dni na wyrzeczenie się wiary, ale odmówiła powrotu do islamu. Sudanka oznajmiła sędziemu, że jest chrześcijanką i nigdy nie zmieniała wiary. Była wychowywana zgodnie z religią matki - chrześcijanki, gdyż ojciec, muzułmanin, był nieobecny.

Kobieta została także skazana na karę chłosty - 100 razów - za cudzołóstwo. Podstawą do wymierzenia tej kary było jej małżeństwo z chrześcijaninem, nieważne z punktu widzenia islamskiego prawa stosowanego w Sudanie. Głosi ono, że muzułmanka nie może poślubić wyznawcy innej religii.

Uzupełnienie: Meriam Ibrahim jest już na wolności. Wiadomość tę podał jeden z jej adwokatów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Filip
  23.06.2014 23:11
  Chwała Panu! Ale są jeszcze tysiące uciśnionych Chrześcijan, którzy potrzebują naszej pomocy. Trzeba podnieść wielki krzyk, że my Chrześcijanie nie zgadzamy się na traktowanie nas jako ludzi drugiej kategorii. Tak nie może być!!! Organizujmy się, włączajmy się czynnie do organizowanych akcji Pro-Chrześcijańskich. Jest ich coraz więcej, ale potrzebny jest TWÓJ ruch! Oprócz modlitwy, trzeba działać też fizycznie!
 • at0mic
  23.06.2014 23:38
  Jezu Chryste króluj nam!
 • Olosz
  24.06.2014 07:29
  Dzięki raczej prawnikom.
 • han
  24.06.2014 11:45
  Bardzo sie cieszę, oddałam też swój głos w petycji o uwolnienie Meriam, włączajmy sie jak możemy w obronę chrześcijan - modlitwą i działaniem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL