"Jonasz" dobiega finału

W Bielsku-Białej rozpoczęły się dwudniowe finały Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Bierze w nich udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z terenu Śląska i Małopolski.

Tematem tegorocznej edycji są Dzieje Apostolskie.

Jak zauważa ks. Józef Oleszko, diecezjalny wizytator katechizacji, znajomość Dziejów Apostolskich była już tematem biblijnego konkursu kilka lat temu. Teraz księga opisująca historię początków Kościoła powraca w kontekście Roku Wiary. „Dzisiaj czytając Dzieje Apostolskie, patrząc na historię tego Kościoła, który też wiele wycierpiał, młody człowiek spojrzy także i na współczesny świat. Np. Paweł na Areopagu zostaje odrzucony, a oni mogą tego doświadczyć dzisiaj, kiedy ktoś wyśmiewa tę naukę i powie: posłuchamy ciebie, czy o tym innym razem” –powiedział ks. prałat Oleszko.

W konkursie „Jonasz” na wszystkich jego etapach uczestniczyło kilka tysięcy dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.