Nie będą mogli działać?

W amerykańskim Kongresie trwają prace nad zmianami w prawie, które mają umożliwić adoptowanie dzieci parom homoseksualnym. Może to oznaczać koniec dla katolickich ośrodków adopcyjnych w tym kraju.

Kościelne organizacje już teraz ostrzegają, że odmowa adopcji dziecka parze osób tej samej płci będzie skutkowała procesami sądowymi i brakiem dofinansowania ze strony państwa, co oznacza upadek placówki. „To smutne, że nie możemy działać zgodnie z zasadą, którą wszyscy uznają za słuszną. Dziecko rozwija się najlepiej, gdy ma matkę i ojca” – mówi Robert Gilligan z jednej z katolickich organizacji charytatywnych (Catholic Charities USA).

Podobna sytuacja miała miejsce sześć lat temu w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele Kościoła wycofali się wówczas się z prowadzenia ośrodków adopcyjnych, gdyż uznali, że nie mogą podporządkować się sprzecznemu z ich religią prawu. W wielu amerykańskich diecezjach, m. in. w Bostonie i w Waszyngtonie, katolickie placówki adopcyjne już zostały zamknięte.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.