Sytuacja rodzin to duchowy Czarnobyl

Do katastrofy w Czarnobylu porównał sytuację rodzin we współczesnym świecie katolicki arcybiskup Moskwy, kiedy relacjonował swym wiernym przebieg niedawnego synodu biskupów.

W naszych czasach obok tragicznej katastrofy w Czarnobylu, wydarzył się również „Czarnobyl duchowy”: rodziny się rozpadają, młodzi nie rozumieją, po co jest małżeństwo, jak można je zachować i dlaczego ma trwać przez całe życie – mówił abp Paolo Pezzi. Dodał, że właśnie tym zajmował się synod w Rzymie.

Za jedną z najważniejszych refleksji synodu uznał docenienie życia rodzinnego jako powołania. Jeśli traktuje się je w ten sposób, to życie rodzinne staje się drogą do świętości – podkreślił moskiewski arcybiskup. Jego zdaniem ważne jest, aby traktować rodzinę, nie jako problem, który trzeba rozwiązać, lecz jako żywe przeznaczenie człowieka, które ma swoje cele i misję. Trzeba ukazywać młodym piękno małżeństwa – zaznaczył abp Pezzi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.