Trzeba podjąć ryzyko dialogu

„Musimy być Kościołem, który nie boi się podejmować ryzyka. W Chrystusie jest absolutne bezpieczeństwo, ale nie ma zabezpieczenia” – w ten sposób duchowy zwierzchnik anglikanów zachęcał chrześcijan do większego dialogu i budowania jedności.

Abp Justin Welby mówił o tym w Londynie na konferencji dla ponad 5 tys. przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich z wielu krajów świata.

Arcybiskup Canterbury zauważył, że często każdy dba tylko o swój własny sukces, jakby zapominając, że w istocie chodzi o Kościół Chrystusowy i to jest cel ewangelizacji. Dlatego też, jak wskazał, trzeba większej odwagi w dialogu ekumenicznym i większej odpowiedzialności. „Powinno się to także przełożyć na język debaty, która nie może być wykluczająca, ale ma przypominać o Chrystusie i o Jego miłości do każdego z nas” – wskazał prymas Wspólnoty Anglikańskiej.

Londyńskie spotkanie zakończyła wspólna modlitwa o jedność. Przepraszano też za zadawane sobie nawzajem przez chrześcijan rany, które tę jedność niweczą.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.