Co czeka chrześcijan?

"Nigdy więcej bezkarności". Tak brzmi tytuł listu trzech biskupów z Republiki Środkowoafrykańskiej skierowany do samozwańczego prezydenta Michela Djotodii, który przejął władzę w kraju pod koniec marca.

Hierarchowie z metropolii Bangi: abp Dieudonné Nzapalainga, bp Nestor Désiré Nongo Aziagbia i bp Cyr Nestor Yapaupa pytają przywódcę rebelii, wprost o jego prawdziwe intencje wobec nich. Jednocześnie ostro potępiają ataki muzułmańskich rebeliantów z ugrupowania Seleka na chrześcijan, stanowiących tam mniejszość.

W państwie panuje chaos. Dochodzi nie tylko do plądrowania domów i przymusowych wysiedleń tysięcy wyznawców Chrystusa. Mają miejsce również gwałty i rekrutacja dzieci do oddziałów zbrojnych. Biskupi domagają się od prezydenta Djotodii zdecydowanych działań celem zapewnienia wszystkim mieszkańcom Republiki Środkowoafrykańskiej bezpieczeństwa bez względu na wyznawaną przez nich wiarę.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.