Trudna podróż kard. Kocha na Ukrainę

W ekumeniczną podróż na Ukrainę udaje się jutro kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Szwajcarski purpurat odwiedzi Kijów i Lwów. W rozmowie z Radiem Watykańskim pozytywnie ocenił on ekumeniczne poczynania nowego zwierzchnika Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej abp Światosława Szewczuka. Przyznał, że sytuacja w tym kraju nie jest łatwa. Wynika to między innymi z istnienia kilku Cerkwi prawosławnych. Po proteście Cerkwi rosyjskiej, kard. Koch spotka się jedynie z tymi hierarchami, którzy utrzymują jedność z Patriarchatem Moskiewskim.

„Powoduje to wiele problemów w relacjach z Patriarchatem Moskiewskim, który nie chce byśmy wchodzili w tę kwestię – powiedział kard. Koch. – Musimy uszanować te trudności, które istnieją wewnątrz Cerkwi prawosławnej. Jest jasne, że oficjalne relacje możemy utrzymywać jedynie z Cerkwią, która jest zjednoczona z Patriarchatem Moskiewskim”.

Kard. Koch zaznaczył również, że Papież Franciszek dobrze zna rzeczywistość katolickich Kościołów Wschodnich, w tym ukraińskiego. Jako metropolita Buenos Aires był on bowiem ordynariuszem wszystkich katolików obrządków wschodnich w Argentynie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.