Unikajcie internetu

- Zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej namawia zakonników, aby unikali wchodzenia do internetu i w ten sposób nie byli narażeni na wielkie pokusy. Apel ten, pisze w sobotę Reuters, patriarcha Cyryl wygłosił podczas wizyty w Grecji.

Odwiedzając klasztor Zografu - jeden z klasztorów na górze Athos - patriarcha moskiewski i całej Rusi powiedział, że internet to obecnie wielka pokusa.

"Wielu mnichów, jak mi się wydaje, postępuje w sposób nierozsądny; z jednej strony porzucają świat, by mieć warunki sprzyjające zbawieniu, z drugiej jednak wykorzystują telefony komórkowe, by wchodzić do internetu, gdzie, jak wiemy, jest wiele rzeczy grzesznych i kuszących" - powiedział zwierzchnik rosyjskiego Kościoła prawosławnego.

Patriarcha Cyryl także w przeszłości przestrzegał przed "manipulacjami" w internecie, lecz pragnący zachować anonimowość przedstawiciel Cerkwi twierdzi, że patriarcha sam używa internetu w poszukiwaniu informacji.

Na Facebooku otwarto w ubiegłym roku stronę poświęconą Cyrylowi, by zaspokoić rosnące zainteresowanie użytkowników osobą zwierzchnika Cerkwi, który popiera prezydenta Putina. Putin wielokrotnie podkreślał rolę Cerkwi w ochronie wartości narodowych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • +antysmok
    11.06.2013 10:41
    Mnisi z Góry Atos mają bardzo prosty powód by nie korzystać z sieci: litera W to szósta litera alfabetu hebrajskiego... reszty nie muszę tłumaczyć.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.