Unikajcie internetu

- Zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej namawia zakonników, aby unikali wchodzenia do internetu i w ten sposób nie byli narażeni na wielkie pokusy. Apel ten, pisze w sobotę Reuters, patriarcha Cyryl wygłosił podczas wizyty w Grecji.

Odwiedzając klasztor Zografu - jeden z klasztorów na górze Athos - patriarcha moskiewski i całej Rusi powiedział, że internet to obecnie wielka pokusa.

"Wielu mnichów, jak mi się wydaje, postępuje w sposób nierozsądny; z jednej strony porzucają świat, by mieć warunki sprzyjające zbawieniu, z drugiej jednak wykorzystują telefony komórkowe, by wchodzić do internetu, gdzie, jak wiemy, jest wiele rzeczy grzesznych i kuszących" - powiedział zwierzchnik rosyjskiego Kościoła prawosławnego.

Patriarcha Cyryl także w przeszłości przestrzegał przed "manipulacjami" w internecie, lecz pragnący zachować anonimowość przedstawiciel Cerkwi twierdzi, że patriarcha sam używa internetu w poszukiwaniu informacji.

Na Facebooku otwarto w ubiegłym roku stronę poświęconą Cyrylowi, by zaspokoić rosnące zainteresowanie użytkowników osobą zwierzchnika Cerkwi, który popiera prezydenta Putina. Putin wielokrotnie podkreślał rolę Cerkwi w ochronie wartości narodowych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama