Ponad różnicami konfesyjnymi

Nie robimy rozróżnienia katolik – prawosławny. Wiemy, że dla Boga każdy człowiek ma jednakową wartość. Ponad 90 proc. naszych studentów to prawosławni. Staramy się uprawiać naukę, która stoi poza różnicami konfesyjnymi” – powiedział prof. Vardidze, rektor Uniwersytetu Katolickiego w Tbilisi.

Uniwersytet Katolicki w Tbilisi ma nową siedzibę. Poświęcił ją administrator apostolski dla Kaukazu, bp Giuseppe Pasotto CSS.

Po upadku komunizmu w stolicy Gruzji powstało wiele uczelni prywatnych. Także Kościół katolicki zaproponował studia na wydziale teologicznym. W 2002 r. powstał Instytut Filozofii, Teologii, Historii i Kultury. Zaledwie trzy lata temu uczelnia została uznana przez państwo i otrzymała status uniwersytetu. Jak misję uczelni określa jej rektor, prof. Vaja Vardidze?

„Chcemy pracować dla społeczeństwa i wnosić w nie światło Chrystusa. Nie deklarujemy się jako uniwersytet katolicki, ale stoimy na straży wartości chrześcijańskich. Nie robimy rozróżnienia katolik – prawosławny. Wiemy, że dla Boga każdy człowiek ma jednakową wartość. Ponad 90 proc. naszych studentów to prawosławni. Staramy się uprawiać naukę, która stoi poza różnicami konfesyjnymi” – powiedział prof. Vardidze.

Do tej pory na uniwersytecie, ze względu na brak pomieszczeń, mogło studiować jedynie 200 osób. Od października będą gotowe miejsca dla ponad 500 studentów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.