Spotkanie Teodora II z apb. Welbym

Musimy budować nasz dialog na miłości i uwieńczyć go modlitwami” – tak Teodor II przywitał wczoraj w swojej rezydencji w Kairze abp. Justina Welby’ego.

Prymas Wspólnoty Anglikańskiej odwiedził zwierzchnika prawosławnych Koptów w drugim dniu swojej wizyty na Bliskim Wschodzie.

Spotkanie dotyczyło stosunków między Prawosławnym Kościołem Koptyjskim i innymi orientalnymi Kościołami prawosławnymi a Wspólnotą Anglikańską na całym świecie. Poruszono między innymi kwestię wznowienia prac międzynarodowej komisji dialogu między wspomnianymi wyznaniami.

„Mieliśmy bardzo szeroką dyskusję, w czasie której kilka razy powracało pytanie, jak Kościół może się rozwijać i wzrastać w modlitwie, wzajemnej miłości i nauczaniu Pisma. Ważne jest znaleźć sposób, by naszą wzajemną sympatię przekształcić w skuteczne wspólne świadectwo” – powiedział abp Welby, komentując spotkanie. – Miałem także okazję wyrazić solidarność Wspólnoty Anglikańskiej z wszystkimi chrześcijanami na Bliskim Wschodzie” – dodał arcybiskup Canterbury.

„Ten rok okazuje się historyczny, gdy chodzi o spotkania nowych zwierzchników kościelnych na całym świecie” – zauważył bp Angaelos, stojący na czele Prawosławnego Kościoła Koptyjskiego w Wielkiej Brytanii. Podkreślił on, że to bardzo istotne, iż po dziesięciu latach przerwy międzynarodowa komisja dialog między anglikanami a orientalnymi Kościołami prawosławnymi wznowi prace. „Jestem pewien, że ponownie będzie to cenną platformą porozumienia, stanowiącą świadectwo solidarności nie tylko dla naszych Kościołów, ale również dla wszystkich chrześcijan i całego świata” – powiedział bp Angaelos.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama