Proaborcjoniści zdemolowali katedrę

Zwolennicy aborcji w Chile zdewastowali stołeczną katedrę. Do zajścia doszło 25 lipca w czasie ulicznej demonstracji za legalizacją i bezpłatnym dostępem do przerywania ciąży.

Grupa manifestantów wdarła się do katedry, zakłócając trwające właśnie nabożeństwo. Zwolennicy aborcji zdemolowali wnętrze świątyni, niszcząc wystrój, malując na ścianach napisy i wznosząc barykady z ławek. Dopiero policja powstrzymała wandali aresztując kilka osób.

Zajście w Santiago potępił prezydent Chile Sebastián Piñera, zapowiadając przykładne ukaranie sprawców. Natomiast rzeczniczka organizacji „Płeć i równość” Natalia Flores stwierdziła nazajutrz po incydencie, że choć sama nie popiera przemocy, to jednak „rozumie motywy protestujących, którzy czuli się uciskani, dyskryminowani i prześladowani przez instytucję, w tym przypadku przez instytucję katolicką, co może się przejawiać właśnie tak, jak wczoraj w katedrze”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, CHILE

Pobieranie...
 • Ktos
  27.07.2013 19:18
  Dał nam przykład Augusto co z tymi lewakami robić.... Szkoda, że nie ma już dziś w Chile jego naśladowców.
 • Eugeniusz/Pomorze.
  27.07.2013 22:20
  To smutne, że nie stać nas na budowanie. I, jak by to nie brzmiało strasznie, to chodzi nam tylko o nasz brzuch..., co w kontekście aborcji brzmi podwójnie strasznie... Jaka szkoda, że nie chcemy, lub nie potrafimy zauważyć tego, że niszczenie jedynie niszczy...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.