Irlandia: Katolickie szpitale będą zmuszane do wykonywania aborcji

Premier Irlandii Leo Varadkar zapowiedział, że szpitale korzystające ze środków publicznych będą zobowiązane do wykonywania aborcji.

Podczas niedawnego referendum Irlandczycy opowiedzieli się za zniesieniem równej ochrony życia matki i jej nienarodzonego dziecka. Decyzja ta umożliwiła prace nad nową ustawą, która ma dopuszczać aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży, a w niektórych przypadkach - nawet do 24. tygodnia. Premier Varadkar zapowiedział, że lekarze i inni pracownicy służby zdrowia będą mieli prawo odmowy udziału w aborcji. Nie będą miały takiego prawa całe szpitale, niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem. Dotyczy to więc także placówek katolickich.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • gut
  14.06.2018 13:28
  Krańcowa wolność prowadzi narody i jednostki do skrajnego niewolnictwa.
  Cyceron
 • Tomaszl
  14.06.2018 14:15
  Ale to sami irlandzcy katolicy tego chcieli. Trzeba umieć ponosić odpowiedzialność za dokonywane wybory.
 • Alexy Neudorf
  14.06.2018 16:15
  Prawdziwi katolicy tak jak muzułmanie i wierzący innych konfesji chrześcijańskich odrzucają aborcję. Czyli w kraju w którym jest ustawowo zezwolenie na aborcję nikt nikogo z tych wierzących do niej nie zmusza. Wydaje mi się że tylko kościół katolicki nie ma zaufania do swoich wiernych i próbuje (bardzo nieskutecznie) wymusić na rządzących ustawy o zakazie aborcji. W Niemczech gdzie są liberalne przepisy aborcyjne przedstawiciele islamu nie protestują bo wiedzą jak wielka jest wiara i bogobojność ich wierzących tam też jest całkiem normalna wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem. Dlaczego nie katechizować katolików i wtedy nie będzie nikt wymagał tej ustawy.
 • Ula
  14.06.2018 19:36
  Czy szpital, który wykonuje aborcje, może się nazywać "katolicki"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.