Mariawici spotkają się w Płocku

Kościół Starokatolicki Mariawitów obchodzi 99. rocznicę powstania Świątyni Miłosierdzia i Miłości.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 99. rocznicę konsekracji Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku 15 sierpnia odbędzie się doroczny zjazd ogólnomariawicki. Każdego roku biorą w nim udział wyznawcy mariawityzmu z Polski i zagranicy.

Mariawickie uroczystości w Świątyni Miłosierdzia i Miłości przy ul. Kazimierza Wielkiego 27 w Płocku trwać będą przez cały dzień 15 sierpnia. Msze św. odprawiane będę o godzinach 7.30 i 10.00 – uroczysta suma. Na godz. 15.00 zaplanowano Nieszpory.

Doroczny zjazd ogólnomariawicki każdego roku odbywa się w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także z okazji kolejnej rocznicy konsekracji Świątyni Miłosierdzia i Miłości. W tym roku mariawici obchodzić będą 99. rocznicę jej powstania.

Kościół Starokatolicki Mariawitów liczy obecnie ok. 25 tys. wyznawców w Polsce i 5 tys. wyznawców w Paryżu. Podzielony jest na 3 diecezje: lubelsko-podlaską, śląsko-łódzką i warszawsko-płocką oraz prowincję francuską. Duchowieństwo składa się z 6 biskupów i 25 kapłanów. Biskupem naczelnym od 2007 r. jest bp Michał M. Ludwik Jabłoński. Kościół jest członkiem Polskiej Rady Ekumenicznej, Światowej Rady Kościołów i Konferencji Kościołów Europejskich.


 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MARIAWICI, PŁOCK

Reklama

Reklama

Reklama