Katedra z tektury

W Christchurch, w Nowej Zelandii wybudowano nową anglikańską katedrę z… tektury. Zastąpiła ona starą świątynię, która została zniszczona przez tragiczne trzęsienie ziemi w 2011 r.

„Stara katedra była symbolem tego miasta; mamy nadzieję, że nowo powstała stanie się symbolem odbudowy Christchurch” – podkreślono 16 sierpnia w czasie inauguracji tekturowej katedry.

Ma ona kształt namiotu i jej podstawowym budulcem są tekturowe tuby pokryte materiałem wodo- i ognioodpornym. By wzmocnić ściany budowli wykorzystano kontenery, a całość umieszczona została na betonowej podstawie. Fasadę zdobi barwny witraż.

Nowa katedra może pomieścić 700 osób, a jej trwałość zaplanowano na 50 lat. Wspólnota anglikańska z Christchurch będzie więc miała czas na wybudowanie katedry z prawdziwego zdarzenia.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • Anteas
    17.08.2013 10:08
    A nie można wybudować katedry ze zwykłej tektury? Takiej co leży po śmietnikach? Jak by to zbliżyło wspólnotę do ludzi wykluczonych, na przykład bezdomnych. Ale nie, oni musieli wybudować katedrę z tektury wodo i ognioodpornej. Cóż za przejaw pychy.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.